نحوه برطرف کردن مشکل بوق زدن اتوپرس

اتو پرس دستگاهی با عملکرد حساس است که در صورت نشان دادن علائم خرابی بایستی بلافاصله به لحاظ فنی مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از مشکلات شایع این دستگاه بوق زدن ممتد اتوپرس است که حتماً بایستی آن را جدی گرفته و در اسرع وقت نسبت به تعمیر حرفه ای اتوپرس  اقدام کرد.

در ادامه مطلب با علت بوق زدن ممتد این دستگاه، نحوه برطرف کردن این مشکل و روش های جلوگیری از رخداد مجدد آن آشنا خواهید شد.

 علت بوق زدن ممتد اتوپرس

بوق زدن ممتد اتوپرس در واقع نوعی ارور این دستگاه است که به معنی ایجاد اختلال در عملکرد اتوپرس می باشد. وقتی دستگاه بوق ممتد می زند، گرم نشده و بخاری تولید نمی کند. اما چه چیزی باعث رخداد این اتفاق می شود؟

وقتی دستگاه شما قدیمی بوده و سال های زیادی از کارکرد آن گذشته باشد حتماً با این مشکل مواجه خواهید شد. همچنین اگر که از دستگاه اتو پرس خود به مدت طولانی استفاده نکنید نیز ممکن است پس از روشن کردن اتوپرس با صدای بوق ممتد روبرو شوید.

 عیب یابی اتو پرس با مشکل بوق زدن ممتد

بنابر تجربه تعمیرکاران از عیب یابی دستگاه هایی که با این نقص فنی مواجه می‌شوند، خرابی برد الکترونیکی منجر به بوق زدن ممتد اتوپرس می شود.

بیشتر:  با رادار361، بلیط هواپیما تهران به کیش را ارزانتر بخرید!

برد الکترونیکی قطعه ای مهم و گران در دستگاه اتو پرس است که کلیه وظایف و عملکردهای دستگاه توسط این قطعه کنترل می شود. از طرفی تعمیر بردالکترونیکی کاری بسیار تخصصی و نیازمند دانش فنی بالا است تا به صورت اصولی انجام شده و از وارد آمدن صدمات احتمالی به آن جلوگیری شود.

دقت داشته باشید که دستکاری توسط افراد غیر ماهر می تواند باعث آسیب دیدن این قطعه و تحمیل هزینه های گزاف برای تعمیر آن شود.

گران بودن برد الکترونیکی باعث می‌شود تا تعمیرکاران منصف اولویت را بر تعمیر آن بگذراند و تنها در صورتی آن را تعویض نمایند که به دلیل سوختگی امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد.

 روش های جلوگیری از مشکل بوق زدن ممتد اتوپرس

برای جلوگیری از رخدادن مشکل بوق زدن ممتد اتوپرس توصیه می‌شود تا به موارد زیر توجه کنید:

  • برای اتصال دستگاه اتو پرس به برق از محافظ استاندارد استفاده کنید تا با خنثی کردن نوسانات برق منطقه، از وارد آمدن صدمات احتمالی به برد الکترونیکی و سیم کشی دستگاه جلوگیری کند.
  • هیچگاه برای دستگاه اتو پرس از آب شهری استفاده نکنید. زیرا آب شهری دارای مقادیر بالایی از املاح و رسوبات است. با گذشت زمان این املاح در قطعات داخلی دستگاه ته نشین شده و با ایجاد گرفتگی در نقاط مختلف اتوپرس، باعث آسیب رسانی به قطعات یدکی اتوپرس چون فیلتر، شلنگها، واسطه‌ها، سنسورها و آب بندی آن می شود. بهترین گزینه استفاده از آب مقطر و یا آب جوشیده صاف شده است.
  • توصیه می شود تا از دستگاه اتو پرس خود به صورت منظم و حداقل هفته ای یک بار استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا قسمت های برد الکترونیکی و بخاردهی دچار مشکل نشوند.
  •  نکته مهم دیگر سالم بودن ابر و روکش صفحات پرس دستگاه است. ابر باعث می شود تا با ایجاد خاصیت ارتجاعی چروک های لباس ها به راحتی باز شده و در نتیجه در زمان اتو کشی و مصرف برق صرفه جویی شود. در این صورت از تحمیل بار کاری اضافه به دستگاه نیز جلوگیری شود.
بیشتر:  نشانه های باهوش بودن چیست؟ + 8 موردی که ثابت می کنند شما باهوش هستید

 نحوه برطرف کردن مشکل بوق زدن اتوپرس

از آنجایی که برطرف کردن مشکل بوق زدن اتوپرس کاری کاملاً تخصصی است، توصیه می شود تا از باز کردن دستگاه توسط خود اکیداً خودداری کرده و حتماً از یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای کمک بگیرید.

بیشتر:  حرفِ حساب در قاب تصویر

به محض مشاهده علائم بوق زدن اتوپرس از ادامه کار با دستگاه خودداری کرده و با مراکز تخصصی تعمیرات اتو پرس تماس بگیرید.

شرکت یدک تعمیر، تعمیرگاه تخصصی انواع برندهای اتو پرس در تهران است که می‌تواند کلیه مشکلات دستگاه شما را در سریعترین زمان ممکن برطرف نماید.

همانطور که گفته شد انواع مدل های اتو پرسی مخزن دار، صنعتی و خانگی در این مرکز توسط سرویسکاران مجرب و ماهر، عیب‌یابی و تعمیر می شود.

تعمیرکاران یدک تعمیر به دلیل گذراندن دوره های آموزشی ویژه به صورت منظم و دوره ای، قادر به تعمیر کلیه اتوپرس های قدیمی و یا مدلهای جدید با تکنولوژی های پیشرفته هستند.

علاوه بر مهارت و تخصص، هزینه های تعمیر منصفانه، گارانتی ۹۰ روزه خدمات تعمیر، استفاده از لوازم یدکی اصل  اتوپرس و اورجینال شرکتی، تحویل دستگاه تعمیر شده در کوتاه ترین زمان ممکن، امکان تعمیر در محل از خدمات ارزنده این مرکز به مشتریان عزیز است.

مطلب پیشنهادی

آموزش تعمیر موبایل فرصتی ناب برای کارآفرینی

از تکنولوژی هایی که در سه دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است، موبایل ها و …